Működik az újfajta töltés, 30 méterre továbbítottak áramot vezeték nélkül a mérnökök
A dél-koreai Sejong Egyetem kutatói minden eddiginél jobb megoldást készítettek a vezeték nélküli töltésre.
A dél-koreai Sejong Egyetem kutatói minden eddiginél jobb megoldást készítettek a vezeték nélküli töltésre.
A brit partoktól 89 kilométerre telepítették a Hornsea 2 szélfarmot, ami 1,3 GW energiát képes termelni.
Tom Hegen német fotós a levegőből készített képeket a chilei lítiumbányászatról.
Az iskolai és az irodai nyitvatartási időket is csökkenti a bangladesi kormány. Az energiaválság miatt az üzemanyagárak a duplájára emelkedtek, és az áramellátás is gondot okoz az országban.
A texasi hőhullám idején csökkentett üzemmódban működtek az egyik legnagyobb bitcoin-telep gépei. A döntés nagyon is kifizetődő volt.
A katatörvény és a rezsicsökkentés korlátozása miatti hétfő délelőtti tüntetésen egy esetben biztosan előkerült a rendőrségi sokkoló. De mit is tud ez pontosan? És fáj?
A mexikói Greenfluidics szerint évente 328 KWh energiát termel egyetlen négyzetméter algás panel.
A víz fölé telepített napelemek nem csak az áram termelésének tesznek jót, de a tónak és a haltenyésztésnek is.
A Vineyard Wind 1 nevű szélerőmű-park igazi különlegességét a GE által gyártott turbinák jelentik majd.
A tervek szerint olyan műholdakkal termeltetné meg az áramot Kína, amelyek a nap 24 órájában működnek; az energiát a földi vevőegységhez továbbítaná a rendszer.
Az izraeli Xfloat egy víztározóra telepítette a napelemrendszerét, amivel kétszeresen is jól jár az ország.
Egy holland–kínai kutatócsoport izomerek segítségével képes volt arra, hogy hosszú időn át tárolja a napenergiát. Mindez áttörést hozhat a zöldenergia termelésében.
Az amerikai Stanford Egyetem mérnökei egy, az eddigieknél hatékonyabb napelemet készítettek, ám még ez is messze van a tökéletestől.
A koszovói kormány nem akarja, hogy a külföldről drágán importált elektromos áramot a kriptobányászok használják el.
Az egyik legtöbbet feltett kérdés: mi történik a napelemekkel télen? Hogyan működik, mennyi áramot termel, és egyáltalán: hogyan viselkedik a kemény mínuszokban? A kérdések mögött sokszor számos tévhit áll, amelyeknek néha bizony csak kevés alapjuk van. Ezért szakértői segítséggel körüljártuk a legfontosabb kérdéseket, hogy megválaszolhassuk: mi igaz a napelemes rendszerek téli működésével kapcsolatban, és mi az, ami nem.
Egy biztos: idővel mindenki megérzi az energiaárrobbanást. Aki csak teheti, hatóság áras körbe menekül, de ezzel csak az állam terhei nőnek. Azok a gazdasági szereplők, akik nem ugorhatnak be a rezsiernyő alá, abban reménykedhetnek, hogy valahogy kihúzzák korábbi nyereségtartalékukból a drága időszakot. Még az sem kizárt, hogy közülük is lesz, akinek segít majd az állam. A többség arra számít, hogy mindenképp magasabb árszinten stabilizálódnak az energiaárak, amit végül kénytelenek lesznek beépíteni termékeik árába. Ez pedig megint hozzáadódik az inflációhoz.